نام: عبدالحسین

نام خانوادگی: شورچه

سمت: ;کارشناس امور فرهنگی

تحصیلات: دانشجوی دکتری رشته تفسیر تطبیقی

تلفن :  02537110251

ایمیل: hosain_shorche@yahoo.com

 

 

مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را در شهرستان کنگاور گذراندم. در مقطع کارشناسی در رشته علوم قرآنی در دانشکده شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه در سال 1381 پذیرفته شدم. دوره کارشناسی را در سال 1385 با معدل 17.34 به پایان رساندم در این مقطع تحقیق پایانی با عنوان « روایات اسباب النزول در تفسیر المیزان» با راهنمایی استاد علی محمد فلاحی را انتخاب کردم و با نمره عالی 18.25 به پایان رساندم.

در سال 1387 در مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده تفسیر و معارف قرآن دانشگاه علوم و معارف قرآن قم پذیرفته شدم مراحل تحصیلی مقطع ارشد را به عنوان نفر ممتاز دوره , و با معدل 18.55 به پایان رساندم و از پایان نامه خود با عنوان «عصمت پیامبر اکرم (ص) از منظر قرآن و پاسخ به شبهات آن» با راهنمایی حجت الاسلام و المسلمین مصطفی کریمی با نمره 18.25 دفاع کردم.

در سال 1392 نیز در آزمون سراسری مقطع دکتری رشته الهیات و معارف اسلامی گرایش علوم قرآن و حدیث شرکت کردم و رتبه 48 را کسب نمودم و بعد از گذراندن مراحل مصاحبه و ارزیابی نهایی در دانشگاه علوم و معارف قرآن قم به عنوان دانشجوی مقطع دکتری پذیرفته شدم. در سال 1394 آزمون جامع را با موفقیت گذرانده و در حال أخذ موضوع رساله دکتری می باشم

آثار علمی:

تحقیق پایانی : روایات اسباب النزول در تفسیر المیزان با راهنمایی علی محمد فلاحی

پایان نامه: عصمت پیامبر اکرم (ص) از منظر قرآن و پاسخ به شبهات آن با راهنمایی حجت الاسلام و المسلمین مصطفی کریمی

مقالات:

1ـ عصمت پیامبر اکرم (ص) ـ پذیرش شده در پژوهشنامه معارف قرآن کریم (گواهی پذیرش)

2ـ عصمت پیامبر اکرم (ص) در دریافت، نگهداری و ابلاغ وحی از منظر قرآن کریم ـ پذیرش شده در پژوهشنامه معارف قرآن کریم (گواهی پذیرش)

3ـ عصمت پیامبر اکرم (ص) در قول، فعل و تقریر از منظر قرآن کریم ـ آماده سازی شده است و در حال طی مراحل پذیرش در پژوهشنامه معارف قرآن کریم است.

4ـ معیار پذیرش روایات اسباب النزول از دیدگاه علامه طباطبایی (ره) ـ ارسال شده برای دوفصلنامه علامه طباطبایی دانشگاه علامه و در مراحل اولیه پذیرش

5ـ آسیب‌شناسی روایات اسباب النزول از دیدگاه علامه طباطبایی (ره) ـ تدوین شده و در حال ارزیابی برای پذیرش در مجله علمی ـ پژوهشی حدیث‌پژوهی دانشگاه کاشان.

7ـ ارکان مدیریت از دیدگاه قرآن و نهج البلاغه ـ پذیرش شده در مجله علمی ـ ترویجی قرآن و علم و در نوبت چاپ. (گواهی پذیرش)

8ـ مبانی و اصول مدیریت از دیدگاه قرآن و نهج البلاغه ـ پذیرش شده در مجله علمی ـ ترویجی قرآن و علم در  نوبت چاپ (گواهی پذیرش) (ارزیابی داوران شده است و ان شاء الله در شماره آتی چاپ خواهد شد)

9. مقاله ظرفیت شناسی روایات اهل بیت (علیهم السلام) در تفسیر قرآن، ارسال شده برای اولین همایش بین المللی قرآنی کربلا

10ـ مقاله بررسی سندی ـ دلالی روایات تحزین در قرائات، مطالعات قرائت قرآن، سال دوم، شماره سوم، پاییز و زمستان 1393 ( ص 139 الی 170)

11ـ نقد و بررسی آراء مستشرقان درباره روش داستان پردازی در قرآن ، مجله قرآن پژوهی خاورشناسان، گواهی پذیرش (مقاله ارزیابی شده و ان شاءالله به زودی چاپ خواهد شد)

کارهای اجرایی

1. دبیر اجرایی حلقه علم، دین و پیشرفت مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از سال 1392

2. مدیر داخلی مجله مطالعات علمی قرآن وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری از سال 1393

3. همکاری در اجرای همایش بین المللی قرآن و مستشرقان در سال 1391 در مجتمع آموزش عالی امام خمینی (ره)

4ـ کارمند جامعه المصطفی العالمیه و کارشناس فرهنگی مدرسه عالی قرآن و حدیث


درباره مدرسه | آیین نامه ها | آرشیو اخبار | امور آموزشی فوق برنامه | ارتباط با مدرسه | وب سایت مجتمع امام
کلیه حقوق برای مجتمع آموزش عالی امام خمینی (ره) محفوظ است